Sztuka mówienia NIE

Sztuka mówienia NIE
Zajrzyj do książki
Cena rynkowa:36.99 zł
Nasza cena: 27.74 zł
Oszczędzasz:9.25 zł (25%)

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 3-4 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48 - zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?
Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje?
O. Adam Szustak OP
32.99
Boże, pomóż mi! Ci ludzie doprowadzają mnie do szału
Kłamstwa, w które wierzymy
Kłamstwa, w które wierzymy
Chris Thurman
40.99
Mamo, to moje życie
Mamo, to moje życie
Henry Cloud, John Townsend
34.99
Pomocna dłoń
Pomocna dłoń
Marek i Danuta Kuźnik
22.99
Kod Miłosierdzia, czyli sekret udanych relacji
 Pełny opis książki Sztuka mówienia NIE:

Jak mówić NIE swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym w pracy? Jak nie dać sobą manipulować? Jak szanować siebie i nie pozwalać się wykorzystywać innym?

Nikt nie lubi, by mu odmawiano. Nie jest bowiem łatwo zaakceptować odmowę pomocy, o którą prosimy, odmowę bliskości, odmowę przebaczenia. Jakże często ustępujemy innym i bierzemy na swoje barki dodatkowe problemy tylko dlatego, aby uniknąć konfliktu...

U podstaw każdej zdrowej relacji leży asertywność. Aby uchronić własne życie, musisz umieć mówić NIE.

"Sztuka mówienia NIE" pomoże Ci rozpoznać techniki manipulacji i nauczy, jak sobie radzić z osobami, które próbują innych oszukiwać i wykorzystywać. Pomoże Ci opracować własny program wytyczania osobistych granic wolności i niezależności oraz nauczy Cię, jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic.

Czytając tę książkę dowiesz się:

  • Czy wytyczanie granic nie wyklucza miłości?
  • Jak sobie radzić w sytuacji, kiedy kogoś granice te szokują lub ranią?
  • Jak reagować, gdy ktoś żąda Twojego czasu, miłości, energii, pieniędzy?
  • Dlaczego wytyczaniu granic towarzyszy poczucie winy i strach?
  • Czy wytyczanie granic nie jest egoizmem?

Niniejsza książka prezentuje biblijną wizję granic. Czym są, co chronią, w jaki sposób powstają i jak z nich korzystać. Czytając ją znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania, a także na wiele innych. Dzięki książce dowiesz się, jak nawiązywać prawidłowe relacje międzyludzkie, by osiągnąć życiowe cele.

Po lekturze tej książki będziesz zdumiony, jak dużo prawdziwej radości możesz czerpać z życia i jak dużo satysfakcji może dać Ci asertywność.

Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, jak proste słowo NIE może odmienić Twoje życie.


Zamów tę książkę teraz
w promocyjnej cenie! (rabat 25%)Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Vocatio
Wydanie: Warszawa 2014
ISBN: 978-83-7829-123-7Opinie naszych Klientów o książce Sztuka mówienia NIE:

5 gwiazdki Ok
Ok
Ok


5 gwiazdki Super Książka!
Sabina Wałdoch
Dzięki tej książce i zawartej treści dała mi dużo w zachowaniu i postępowaniu. książka jest dla wszystkich, prowadzi nas w życiu pomaga jak żyć. jest to książka którą polecam innym!


5 gwiazdki Sztuka mówienia Nie
SM
Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem.Książka bardzo dobra dla zakompleksionych jak i tych z poczuciem wyższości. Kilka wskazówek zastosowałam - dało oczekiwany rezultat ( ku mojemu zdziwieniu). Polecam


4 gwiazdki
Hanna Sakwinska
Jestem zadowolona!!


5 gwiazdki Polecam
Katarzyna S
Zdecydowanie polecam tą książkę, okazała si e bardzo pomocna, myślę że będę do niej wracała


5 gwiazdki ANN
ANNA SZYNDLER
Książka SZTUKA MÓWIENIA NIE pomaga mi pracować nad sobą, a szczególnie nad tym co jest tak bardzo trudne mówienie NIE w różnych aspektach. Nie zapominajmy o sobie.


5 gwiazdki
s.Sylwia
Książka jest bardzo dobra.Napisana przystępnym językiem z wieloma przykładami z codziennego życia, które ułatwiają odniesienie treści do własnych problemów. Wplecione są także fragmenty z Pisma Świętego, które pokazują, że kwestia stawiania granic to nie tylko wymysł współczesnej psychologii, ale odwieczny zamysł Boga, który chce naszego dobra i szczęścia. Polecam tą książkę wszystkim, którzy mają problemy z mówieniem \"nie\" bądź robią to w niewłaściwy sposób, co wynika często-tak jak w moim przypadku-ze źle rozumianej dyspozycyjności.


4 gwiazdki
aneta domagała
Książka naprawdę godna polecenia. Warto ją mieć w swojej biblioteczce. Będę do niej zawsze zaglądać, gdy tylko zderzę się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Mój egzemplarz ma jedną wadę- brakuje w nim 17 stron- przytafił mi się akurat taki wybrakowany towar. Na szczęście siostra też ma tę książkę, więc doczytałam brakujący fragment. Pozdrawiam


0 gwiazdki NIE
Janina Barucha
Pierwsze NIE pochodzi od Lucyfera. Po Adamie i Ewie NIE szpeci ludzką naturę;nie dam,nie pomogę nie pożyczę,nie wyniosę śmieci... \"Naukowo\" uzasadniając NIE, autor zaleca ,by je przetrenować na osobach najbliższych (str.152). Bóg objawia się w Osobie Jezusa jako Miłość bez granic i zachęca byśmy byli święci jak On. Ewangelista napisał: daj temu,kto cię prosi lub czegoś żąda, dorzuć więcej temu,który coś ci zabiera (Mt.5.39-42); \"Kto chce być moim uczniem niech się zaprze samego siebie,niesie swój krzyż i Mnie naśladuje (Łk.9,23) Brat Albert: \"trzeba być dobrym jak chleb,który leży na stole,by każdy mógł brać ile mu potrzeba\". Wskazania Matki Teresy są ogólnie dostępne.


5 gwiazdki Bardzo dobra propozycja
Dominik
Bardzo dobrze ilustruje zasady i prawa funkcjonujące w relacjach międzyludzkich. Pomaga rozeznać w sytuacji zagrożenia. Dzięki niej i poradą w niej zawartych można lepiej zorganizować swój dzień i polepszyć komfort życia.


5 gwiazdki Bardzo dobra
Beata
Książka, którą powinien przeczytać każdy, ponieważ pomaga porządkować swoje życie i wprowadzać zmiany na lepsze. Wprowadzenie zasad opisanych w książce sprawia, że życie staje się spokojniejsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam!!!


5 gwiazdki Recenzja książki
Marta
Jeżeli masz prolem z mówieniem słowa nie... Jeżeli czujesz wewnetrzny strach, a skora cierpnie ci na myśl o sprzeciwieniu się komukolwiek ... Jeżeli pochodzisz z dysfunkcyjnej rodziny, a twlorzenie zdrowych granic to dla Ciebie problem, ta książka jest dla Ciebie. Dwóch autorów opisuje w prosty i przystępny sposób, jak radzić sobie z trudną sztuką stawania się zdrowym egoistą w świetle bożych prawd,a także w oparciu o miłość i łaske Boga. To nie jest. żart, ale szybka droga do zmiany siebie. Polecam.


5 gwiazdki Sztuka mówienia NIE
Tłumaczenie tytułu jest nietrafne i specjalnie nie zachęca do lektury. Treść książki jest natomiast niezwykle bogata (zarówno w treść teoretyczną jak i przykłady). Lekko napisana. Sugerowałabym by nie czytać \"na raz\" ale czytać powoli wraz z autorefleksją....


5 gwiazdki POLECAM
Zara Rafa
Książka dotarła bardzo szybko, z przemiła zakładka i zyczeniami dobrej lektury, bardzo serdeczna obsuga.Polecam!


5 gwiazdki Wiedza fundamentalna
Wojciech M
Książka jest podstawowym poradnikiem dla wszystkich chrześcijan - młodych i starych - jak postępować z najbliższymi osobami i nie tylko. Wspaniała literatura.


4 gwiazdki Sztuka mówienia NIE
Paweł Węglewski
Ciekawa i pomocna ksiazka


5 gwiazdki Szyuka mówienia NIE
Agnieszka
Bardzo dobra książka, otwiera oczy na wiele spraw, i na podstawie Biblii, daje przyzwolenie do tego, że nie zawsze musimy być usłużni, pomocni i uśmiechnięci. I w wielu sytuacjach należy powiedzieć NIE, bo mówiąc TAK, dajemy zielone światło złu. Polecam każdemu kto ma problem z bronieniem siebie i swoich racji.


5 gwiazdki
Jolanta Stefańczyk
Książkę warto przeczytać, przemyśleć i … przemodlić, by korzystając z ludzkiej mądrości i w świetle Słowa Bożego, z którego obfitości czerpią Autorzy, przyjrzeć się prawdzie swojego życia. Osobiście zatytułowałabym ją : Granice. Jak chronić to, co najcenniejsze…


5 gwiazdki Nie to słowo klucz
Ewa Wiśniewska
Jestem pod wrażeniem treści książki, nie zdawałam sobie sprawy, że wiele moich problemów wynika z braku lub niewyraźnych granic. Ale najważniejsze jest, aby NIE MÓWIĆ Z MIŁOŚCIĄ. Polecam każdemu tę książkę!


5 gwiazdki 5/5
TS
Bardzo ważna ale i trudna książka. Warto przeczytać z uwagą i przemysleć jej treśćpod kątem naszego doświadczenia życiowego.


5 gwiazdki Walka ze swoimi słabościami
Teresa Kmieć
Moje dotychczasowe życie przebiegało spokojnie. Pojawiały się wzgórza lub dołki... Wymagały one decyzji, wielokrotnie odmiennych od wskazanych przez najbliższe otoczenie. Być może trzeba było użyć słowa \"nie\" lub odpowiedzieć negatywnie wykorzystując elastyczność naszego języka. .. Cóż. To był mój mankament. Gdy ujrzałam tytuł niniejszej pozycji, zrozumiałam, że czas najwyższy na zmianę. Książka jest dla mnie wykładnią sensu i radości życia. To mój start w inne, zdecydowanie lżejsze życie.


3 gwiazdki Szału nie było.
Natalcia
Znalazłam wiele trafnych spostrzeżeń jednak sposób w jaki została napisana książka był nudny,ciężki, bezbarwny.


5 gwiazdki
Tomasz Suszka
Bardzo się cieszę, że kupiłem sobię tę pozycję - w ogóle tego wyboru nie żałuję. Książka jest bardzo dobrze napisana, przystępnym językiem, wprost. Podoba mi się, że są podawane przykłady z życia - pomaga to lepiej zrozumieć daną kwestię/problem. Na pewno polecę ją innym.


5 gwiazdki Dla osób, które nie potrafią mówić nie
Jolanta Torłop
Książka w bardzo prosty sposób ukazuje sytuacje w których osoby o łagodnym usposobieniu nie potrafią odmówić innym przez co są wykorzystywani,przykłady podparte słowami z Pisma św. stanowią dodatkowy atut ,przechodząc przez życie z wyznaczaniem granic jest nie tylko potrzebne ale również zbawienne. Polecam każdemu kto chciałby uszczęśliwić wszystkich dookoła unieszczęśliwiając przy okazji siebie.


5 gwiazdki Warto przeczytać
Irena Słowik
\"Sztuka mówienia NIE\" okazała się książką jak najbardziej dla mnie. Wiele cennych wskazówek jak bez poczucia winy mówić \"NIE\", ale również kiedy należy powiedzieć \"Tak\" , chcę, potrzebuję...


5 gwiazdki Nie jest latwo mowić nie
Anna Stankiewicz
Książka warta polecenia. Przyjemnie się czyta.


5 gwiazdki Godne polecenia
Adam
Książka genialna! To jest lektura na całe życie.


5 gwiazdki Sztuka mówienia \"NIE\"
Agnieszka
Książka jest bardzo pomocna tym, którzy mają problem z powiedzeniem \"NIE\", uświadamia, iż mamy do tego prawo, a nawet obowiązek bronić własnej osoby i zdania. Nie można się na wszystko godzić, bo godząc się na wszystko, godzimy się również na zło. POLECAM!


5 gwiazdki ksiązka godna polecenia
Wanda S.
Sięgnęłam po tę ksiązkę trochę z ciekawości. Już w trakcie czytania stwierdziłam,że powinnam dobre rady wcielić w moje życie. Efekt rewelacyjny. Szczerze polecam.


5 gwiazdki Sztuka mówienia nie
Super książka ,otwiera oczy na wiele spraw w naszym życiu,o których byśmy nawet nie pomyśleli, że są wynikiem braku jasno zaznaczonych granic . Polecam książkę zwłaszcza młodym rodzicom bo pozwoli ona na uniknięcie wielu błędów w wychowaniu dzieci a tym samym nauczy je określania własnych granic w relacjach nie tylko z rodziną ale także ze znajomymi czy przyjaciółmi.


5 gwiazdki Uzdrawiające granice
Małgorzata Kwiecińska
Książka dobrze napisana, przystępnym językiem, a jednocześnie z dużą przenikliwością i znawstwem traktująca temat. Dobre oparcie na Biblii ma swoją moc przekonującą. Prostuje wiele mitów i daje szanse na uzdrowienie relacji z ludźmi.


5 gwiazdki Sztuka mówienia nie
Anna Wojciechowska
Bardzo dobra książka! W oparciu o bliskie każdemu przykłady otwiera oczy na otaczającą nas rzeczywistość i nazywa znane nam doświadczenia. Nawet gdy teraz ulegam manipulacji czy też nie bywam asertywna potrafię lepiej zdiagnozować problem i uczę się, jak można go rozwiązać. Nazwanie problemu i jego przyczyn sprawia, że nie jestem już szargana emocjami, których nie potrafię ogarnąć. Bardzo tę pozycję polecam wszystkim, także tym, którzy nie mają problemów z asertywnością:)


5 gwiazdki Polecam
Ela
Polecam książkę \"Sztuka mówienia NIE\" . Lektura tej książki pozwoliła mi zrozumieć błędy, jakie dotąd popełniałam. Miałam i mam problemy z mówieniem \"NIE\". Zrozumiałam, że byłam wykorzystywana. Polecam wszystkim, którzy nie potrafią odmawiać! Nie chowam tej książki na półkę, bo zamierzam do niej wracać. Jestem zadowolona z tego zakupu i polecam.


5 gwiazdki Dobry serwis
Teofil Moskal
Zamówiłem książkę i ją otrzymałem w dobrym stanie. Także wszystko ze strony księgarni zostało wykonane poprawnie. Książka pod względem treściowym też jest w porządku.


5 gwiazdki Polecam
Daniel
Wow Super książka, zmieniła mój sposób myślenia, wiele odnośników do Biblii. Wiele odpowiedzi na pytania jak? i dlaczego? Polecam ją każdemu, kto ma problemy z relacjami .


5 gwiazdki Świetna książka
M
Gorąco polecam tę pozycję. Dzięki niej można zrozumieć na czym polega postawienie granic w wielu konkretnych sytuacjach życiowych.


4 gwiazdki Bardzo polcecam
Agnieszka Fiszer
Książka godna polecenia z uwagi na ważny temat, jaki porusza, ale także na sposób w jaki została napisana. jest bardzo przystępna, wiele rzeczy można z niej się nauczyć.


5 gwiazdki
Jolanta Dunat
Super


5 gwiazdki Rewelacja!!!
Urszula
Rewelacyjna książka o stawianiu granic. Ta książka powinna być w każdym domu jest dla każdego. Naprawdę serdecznie polecam .


5 gwiazdki Stawianie granic i pilnowanie ich w życiu bardzo trudna ale potrzebna sztuka.
Maria Magdalena Lis
Zanim zamówiłam tą książkę \"Sztuka mówienia NIE\" wahałam się bo nie zawsze mam ochotę czytać poradnik. A tu zaskoczenie bo jest tu przedstawiony bardzo ważny problem granic w życiu człowieka, a często te granice są przekraczane albo burzone przez innych ludzi.Sama doświadczam tego ,ze moje granice, które stawiam są przekraczane więc książka jest dla mnie.


4 gwiazdki polecam
Kasia
Nawet jeśli nie nauczono nas w dzieciństwie,ze trzeba umieć odmawiać to zawsze jest na to pora.Książka daje ku temu cenne wskazówki i na wiele spraw przedstawia inne spojrzenie o którym do tej pory nie miałam pojęcia.


4 gwiazdki warte przeczytać
Marcin
Książka godna polecenia. Wiele opisanych przykładów zawierających wskazówki dotyczące asertywności


5 gwiazdki Rewelacja!!!
Kamila Woronowicz
Uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę. Dowie się z niej, jak wyglądają jego granice, nad czym musi pracować, dlaczego należy mówić nie. Świetnie połączone przykłady z życia codziennego z naszą wiarą pozwalają na odkrycie własnego ja u osób, które w dzieciństwie miały zaburzone granice. Pozycja ta pokazuje jak pracować nad sobą, kiedy i w jaki sposób mówić nie i nie mieć wyrzutów sumienia.


5 gwiazdki
Agnieszka Fiszer
Książka jest fantastyczna, szczegółowo opisuje ludzkie zachowania i odnosi je do cytatów z Biblii. Człowiek dzięki niej może zweryfikować swoje czasem niezdrowe przede wszystkim dla siebie zachowania. Książka uczy też dość dokładnie jak inaczej możemy reagować na spotykające nas trudności i kłopoty. Dziękuję za tę lekturę. :)


5 gwiazdki \"Przeczytaj, rozdawaj pokój ludziom wokół siebie\"
Urszula Pawlak
Wspaniała pozycja książkowa.Pomaga odmienić swoje życie i żyć w pełnej wolności.Każdy współczesny chrześcijanin powinien przeczytać tę książkę.Wspaniały prezent dla młodych ludzi.


5 gwiazdki
Ilona Kowalczyk
Lubię krótkie streszczenia więc opinia też o tej książce taka będzie;bardzo wielka szkoda że tej książki nie miałam 20 lat temu.Inaczej poukładałabym sobie życie,Byłoby bardziej wolne od toksycznych wpływów środowiska.Polecam .


5 gwiazdki To wielka rzecz.
Jolanta B.
Wszystkie pozycje zamawiane w Państwa księgarni spełniają moje oczekiwanie. \"Sztuka mówienia NIE\" jest książką właśnie dla mnie, dla osoby mającej problemy z asertywnością. Autorzy w bardzo przystępny i wyczerpujący sposób radzą, jak walczyć z wykorzystywaniem. Gorąco polecam tę mądrą publikację.


5 gwiazdki pozytywna
Małgorzata Rybska
Pozycja bardzo dobra, napisana , dobrze się czyta, bardzo pomocna w pracy nad sobą.


5 gwiazdki Rewelacja
BARDZO dobra książka - polecam każdemu, nie tylko tym, którzy mają problem z asertywnością.


5 gwiazdki Bardzo dobra książka! :)
Emilia
Jest to książka o wytyczaniu zdrowych granic, dających poczucie komfortu, pewności siebie i bezpieczeństwa, Pozycja ta uczy także szanowania cudzego zdania. Podręcznik pokazuje, jak wiele możemy w swoim i czyimś życiu zmienić na lepsze, paradoksalnie przez mówienie \"NIE\". Gorąco polecam!! Szczególnie tym osobom, które borykają się z brakiem asertywności i wynikającym z tego poczuciem winy, które towarzyszy każdemu \"NIE\", a także każdemu wypowiedzianemu \"tak\", które tak naprawdę jest przykrywka dla wewnętrznego \'NIE\". Polecam!!!


5 gwiazdki
Magda
Bardzo dobry poradnik. Stopniowo odkrywa przed czytelnikiem błędy jakie popełnia osoba z problemem własnych granic. Naucza jak bronić się przed poczuciem winy oraz jak wziąć odpowiedzialność za własne uczucia. Dla mnie ta książka była w wielu momentach odkrywcza. Polecam.


5 gwiazdki Całkowicie polecam
Dorota
Książka, którą naprawdę warto przeczytać! Polecam szczególnie tym, którzy nie potrafią stawiać granic innym, mają problem z mówieniem \"nie\", a tym samym ranią siebie, przedkładając dobro innych nad swoje własne. Jest to sprzeczne z przykazaniem miłości, które mówi jak wszyscy wiemy, by \"kochać bliźniego swego jak siebie samego\". No właśnie jak siebie samego, a nie bardziej, a taką tendencję mają ludzie nie umiejący stawiać rozsądnych granic, wymagań.Treść książki wskazuje też jak bronić się przed manipulantami skłonnymi wykorzystać naszą dobroć bez liczenia się z naszymi potrzebami, priorytetami. Ja znalazłam wiele cennych wskazówek w tej książce, będę do niej wracać. Polecam!!!


5 gwiazdki Książka wyjątkowa
Małgorzata Ossete
Jeszcze jestem w trakcie lektury książki \"Sztuka mówienia NIE\" a już mogę ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że jest to najlepsza książka na temat asertywności, jaką dotychczas przeczytałam.Przedstawia ona w bardzo głęboki sposób zagadnienie stawiania granic osobistej wolności i niezależności. Nawiązując do Pisma Świętego pokazuje, że nawet Jezus takie granice stawiał!! Ponieważ sama mam w życiu problem z mówieniem \"NIE\", lektura tej książki jest jak objawienie!!! Zdecydowanie polecam!!


5 gwiazdki Opinia do książki \"Sztuka mówienia nie\"
Janina Tylec
Książka \"Sztuka mówienia nie\" jest świetnym przewodnikiem,poradnikiem dla kogoś kto jest mało asertywny.Pozwala spojrzeć na siebie z miłością i zadbać o siebie, stawiając mądre granice które,co jest dla mnie kluczowe, nie są sprzeczne z naszą wiarą w Pana Boga.Serdecznie polecam.


4 gwiazdki
Jolanta Kilarska
Książka warta przeczytania i pomocna w trudnej sztuce budowania granic i pracy nad sobą (pomaga dostrzegać i zidentyfikować swoje problemy podpowiada jak z nimi walczyć aby żyć w harmonii z samym sobą i otoczeniem)


5 gwiazdki Polecam każdemu kto szuka zmiany w życiu!
Zdzisław Iwan
Książka wpadła mi w oko kiedy przeglądałem stronę księgarni, coś mnie tknęło kup!! Jak tylko zacząłem czytać zrozumiałem jak bardzo ważne są granice naszej sfery ducha i psychiki . Jak Bóg pragnie abyśmy żyli jako wolni ludzie i wcale nie uciekali od trudnych sytuacji . Bardzo gorąco polecam tę książkę tym wszystkim którym się wydaje że ich życie nie ma sensu i wszyscy się uwzięli , a wystarczy wsłuchać się w głos serca i nauczyć mówić się NIE ale z miłością i zdać sobie sprawę jak ważne są nasze wewnętrzne granice jeszcze raz gorąco polecam Zdzisiek.


5 gwiazdki Tego powinni uczyć w szkołach...
Anna Huk
Dziękuję za bardzo mądre książki- \"Sztuka mówienia NIE\" i \"Granice w relacjach małżeńskich Henriego Clouda i Johna Townsenda. Analizując małżeństwo własne i znajomych dochodzę do wniosku, że powszechna jest nieumiejętność bycia ze sobą. Osobiście nie znam osób, które by wyniosły taką umiejętność z domu rodzinnego. W opracowaniu o \"trudnej miłości\" streszczenie tych dwóch książek mieści się zaledwie w dwóch zdaniach, podsumowujących artykuł. A przecież to podstawa każdej relacji, zwłaszcza trudnej. Uważam, że każdy bystrzejszy nastolatek powinien \"przyswoić sobie\" treść tych książek, a szkoły mogłyby organizować warsztaty prowadzone przez psychologa, na których młodzi ludzie mogliby wyrobić sobie praktyczną umiejętność zakreślania granic. Takie warsztaty asertywności... o ile bardziej mielibyśmy szczęśliwe społeczeństwo. Polecajcie i reklamujcie te dwie książki na wszystkie możliwe sposoby. Ja już trochę skorzystałam z \"przetrawionych\" informacji, które te książki zawierają. Z racji zamieszkiwania \"na końcu świata\" zamierzam sama, bez grupy wsparcia, pracować nad \"sztuką mówienia NIE\". POLECAM...


5 gwiazdki Książka o granicach
Bogusia
Potwierdzam wszystkie powyższe opinie. Nareszcie znalazłam książkę, która uczy jak żyć wśród ludzi i szczegółowo opisuje problem granic.Od jakiegoś czasu wiem,że mam z nimi problem, tak naprawdę nie wiem co to takiego, ale wreszcie znalazłam książkę, która mówi o tym bardzo dobrze. Czytam i wiem, że to jest to...wydaje mi się tylko, że tytuł jest trochę mylący bo to jest książka w całości poświęcona stawianiu granic, co oczywiście wiąże sie z mówieniem nie ale jest czymś więcej. Kupiłam ją po przeczytaniu opinii czytelników i się nie zawiodłam, jest strzałem w dziesiątkę dla mnie, gdyż jestem analfabetka w dziedzinie związków. Książka bardzo przejrzysta, nie przeładowana przykładami za to porządkująca wiedzę, szeroko i wieloaspektowo opisuje problem, podobnie jak inne książki tych autorów. Profesjonalna, pomocna, dająca nadzieję.


5 gwiazdki polecam sztukę mowienia nie
Leszek Kołacz
Bardzo dobra książka. Osobiście wynoszę z niej jak pogodzić się z faktem iż muszę zadać ból bliskim osobą, który jest często koniecznym sposobem do rozwiązania często ogromnych problemów bezpośrednich jak i tych pośrednich. Ponadto, zrozumiałem dzięki niej zakres swojej odpowiedzialności - granic. Polecam, zwłaszcza osobą, które dla świętego spokoju odpuszczają i/lub godzą się na nie do końca satysfakcjonujące rozwiązania W rzeczywistości to książka o tym, jak nie krzywdzić siebie. To prawda że każdy za nas ma nieść krzyż, dla tego każdy nosi swój.


5 gwiazdki świetna
czytelniczka
Otwiera oczy. Uczy zdrowego podejścia do siebie i własnych granic. Daje nadzieję. Pomaga zdjąć brzemię poczucia winy. POLECAM.


5 gwiazdki
Wojtek
Autorzy delikatnie aczkolwiek dynamicznie \"przechodzą\" przez najważniejsze wątki ludzkiego bytowania. W świetle tego pokazane są ważne aspekty głównego tematu. Czytając mogłem zajrzeć w głąb siebie. Zdecydowanie to nie jest \"poradnik\" ale swojego rodzaju \"lustro\". Zachęcam do lektury.


5 gwiazdki bardzo pouczająca książka
Alicja Błażejewska
Można się z niej dowiedzieć, jak ważne jest w życiu stawianie granic. Zaznaczanie własnej odrębności jest bardzo istotnym elementem związków międzyludzkich. Książka pokazuje, co jest, a co nie jest egoizmem a liczne odniesienia do Biblii są świetną wskazówką i pomocą w nauce mówienia NIE. Przeczytałam książkę jeden raz ale czuję, że będę do niej wracać często.


4 gwiazdki siła do rozumnego życia
Lidia Krasoska
pomaga zrozumiec postepowanie swoje i innych ludzi, wskazuje jak postępować w trudnych relacjach i jak odpowiedzialnie mówić NIE i potem nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Pozdrawiam Lidia.


5 gwiazdki Rewelacja...
Bartłomiej Rodak
Powiedzieć o tej książce \"rewelacja\" to za mało. To jedna z tych pozycji, do której będę prawdopodobnie najczęściej wracał... Polecam.


5 gwiazdki
Magdalena
Na prawdę polecam,po przeczytaniu tej książki łatwiej będzie odmienić swoje życie, naprawić to co wymaga naprawy i nie pozwolić aby inni manipulowali naszym życiem ale tez uczy szacunku dla cudzych granic.


5 gwiazdki To jest to
Jeszcze jej nie czytałem, a już z zapowiedzi wiem, że jest mi potrzebna. Jestem manipulowany nieustannie, wrabiany w poczucie winy z racji nieświadczenia usług zdrowym, pięnym i bogatym, którzy ich naprawdę nie potrzebują, podczas gdy ja muszę zajmować się swoimi leżącymi chorymi,przy których mi nikt nie pomaga.


5 gwiazdki Kazdy powinien choc raz przeczytac te ksiazke.
A jednak male cuda sie zdarzaja, "szukajcie a znajdziecie". Wypozyczylam te ksiazke kilka lat temu w bibliotece i tak mnie zafascynowala, ze (moze nie powinnam tego mowic)skopiowalam najwazniejsze jej fragmenty. Zawsze jednak chcialam miec swoj wlasny egzemplarz, zeby moc wracac do tej ksiazki czesto, nigdzie nie moglam jej znalezc, az do dnia dzisiejszego. Dziekuje Wam serdecznie!! Ksiazka mowi o asertywnosci i tworzeniu wlasnych granic z bozym wsparciu,Bog chce zebysmy byli asertywni! i mieli wspaniale zycie jednoczesnie szanujac siebie i innych ludzi. Koniecznie przeczytajcie te ksiazke!

Zobacz też:

Inne książki, których autorem jest Henry Cloud:

Inne książki, których autorem jest John Townsend:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Tak, przesyłka dotarła i w 101% spełnia moje oczekiwania :-)). Dziękuję za zainteresowanie. Jak dla mnie liczy się pierwsze wrażenie po wejściu na jakąkolwiek witrynę. W przypadku księgarni Tolle.pl budowa sklepu on-line sprawiła, że chce się tam wrócić. Jest przejrzyście, funkcjonalnie i po prostu ładnie. Szybkość wysyłki, zapakowanie paczki i przede wszystkim zawartość - oceniam na 10 w skali... 10. Zawsze, gdy spotykam się z profesjonalnym podejściem do klienta, wspaniałym produktem i funkcjonalną witryną - finalizuję transakcję tymi słowami: Idealna transakcja, która rysuje zadowolenie na twarzy, a w umysle swiadomosc dobrze wydanych pieniedzy. W przypadku Tolle.pl słowa cisną się na usta ze zdwojoną siłą. Brawo! Nie każdy ma tak profesjonalne podjeście do e-biznesu.

Pozdrowienia,
Konrad Greń


Otrzymałem zamówione książki. Przesyłka dotarła do mnie w bardzo krótkim czasie. Pozytywne wrażenie wywarł na mnie sposób kontaktowania się ze mną i potraktowania mojej sprawy. Cenię sobie indywidualny i osobisty kontakt, z którym u Państwa się spotkałem. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał okazję zaopatrywać się w Państwa księgarni. Dziękuję za pomoc. Życzę powodzenia.

Serdecznie pozdrawiam.,
ks. Jacek

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl