Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania

Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania
Zajrzyj do książki
Cena rynkowa:36.99 zł
Nasza cena: 27.74 zł
Oszczędzasz:9.25 zł (25%)

Czas wysyłki
Wysyłamy w ciągu: 5-6 dni

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48 - zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Ile znaczy mama. Trwały ślad, który matka zostawia w życiu chłopca
Kochać i wymagać
Kochać i wymagać
ks. Marek Dziewiecki
24.99
Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców
Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców
Stephen James, David Thomas
39.99
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły [miękka oprawa]
Od urwisa do bohatera
Od urwisa do bohatera
Ks. Marek Dziewiecki
24.99
Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek
Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek
Melissa Trevathan, Sissy Goff
29.99
 Pełny opis książki Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania:

Jeśli pragniesz pomóc swojemu dziecku stać się człowiekiem dojrzałym i szczęśliwym, ta książka jest właśnie dla ciebie.

Poradnik Michaela Mascolo pokazuje, jak uniknąć pułapek bezstresowego wychowania, ale również błędów podejścia zbyt autorytarnego. Autor w sposób niezwykle przystępny wyjaśnia, jak zachować złoty środek między nimi.

Sięgając po tradycyjne, sprawdzone zasady, dostosowuje swoje wskazówki do współczesnych realiów. W oparciu o najnowsze badania i mnóstwo konkretnych przykładów z życia prezentuje skuteczną metodę, łączącą miłość i wrażliwość na potrzeby dziecka z dyscypliną i jasnymi zasadami.

Przynosi ona realne, długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do metody kar i nagród ani nie upokarza, ani nie utwierdza dziecka w postawach roszczeniowych czy interesownych. Pozwala mu wypracować własny zmysł moralny, uczy, jak mierzyć się z przeciwnościami i jak ważna jest troska o innych.

Dzięki tej lekturze dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób skutecznie komunikować się z dzieckiem;
  • dlaczego pochwały nie zawsze motywują;
  • czy istnieją sytuacje, w których kara jest nieunikniona;
  • jak rozwiązywać konflikty;
  • czego potrzebuje dziecko, by ukształtować w sobie zdrowe poczucie własnej wartości.

Niezależnie od tego, jak radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów wychowawczych, ta książka z pewnością ci pomoże. Dzięki bogactwu przedstawionych sytuacji i zagadnień każdy rodzic znajdzie w niej coś dla siebie i swojego dziecka.

Książka Michaela Mascolo to powrót do normalności w dziedzinie wychowania. Autor rozprawia się z „nowoczesnymi” mitami, które mylą wychowanie z rozpieszczaniem, ze skupianiem uwagi wychowanka na nim samym, z zaniedbaniem moralności i dyscypliny czy z bezstresową samorealizacją. Ta publikacja to ciekawie napisany oraz ilustrowany czytelnymi przykładami przewodnik po klasycznym wychowaniu, jakie pozostaje aktualne w każdej epoce, bo przecież ciągle ta sama jest natura człowieka. Również w XXI wieku podstawą wychowania pozostaje miłość i autorytet rodziców, którzy w serdeczny i jednocześnie stanowczy sposób uczą dzieci mądrości, panowania nad sobą, empatycznego rozumienia siebie i bliźnich, a także pokonywania konfliktów czy napięć w sposób racjonalny i zgodny z Dekalogiem. Do rąk Czytelników oddajemy książkę, która również nam, dorosłym, pomoże stawać się coraz dojrzalszą wersją samych siebie. Klasyczne wychowanie opiera się bowiem na odwiecznej prawdzie, że najlepszym wychowawcą jest ten, kto odnosi wielkie sukcesy w wychowywaniu... samego siebie.

Ks. dr Marek Dziewiecki, wykładowca psychologii i pedagogiki, autor książki „Kochać i wymagać. Rozważania o wychowaniu”
„Klasyczne wychowanie” może stać się najbardziej wartościową książką o wychowaniu XXI wieku. Mądra i wyważona, oferuje rodzicom skuteczne sposoby na kształtowanie siły charakteru, której dzieci potrzebują, aby odnieść sukces i być dobrymi obywatelami.

Prof. William Damon, dyrektor Stanford Center on Adolescence
Rodzice poszukujący dobrej, fachowej porady, jak najlepiej wychowywać swoje dzieci, znajdą w tej książce nieocenioną, inspirującą pomoc. Autor używa swojej dogłębnej znajomości współczesnej wiedzy i badań naukowych, aby dostarczyć jasnych i mądrych wskazówek, które pomogą rodzicom i pozytywnie wpłyną na rozwój ich dzieci.

Dr Richard M. Lerner, Institute for Applied Research in Youth Development, Tufts University
Ta książka udowadnia, że rodzicielstwo łączące troskę i wysokie wymagania wobec dzieci, gwarantuje trwały sukces wychowawczy. To obowiązkowa lektura dla rodziców, dziadków, wychowawców, opiekunów i psychologów dziecięcych!

Dr Dante Cicchetti, Institute of Child Development and Department of Psychiatry, University of Minnesota

Michael Mascolo jest specjalistą od psychologii rozwojowej i profesorem psychologii w Merrimack College w North Andover (Massachusetts), autorem wielu książek i artykułów na temat rozwoju dzieci i dorosłych. Zajmuje się również doradzaniem rodzicom w kwestiach związanych z wychowaniem oraz pomaganiem małżeństwom w odbudowaniu właściwych relacji.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!


Zamów tę książkę teraz
w promocyjnej cenie! (rabat 25%)Oprawa: miękka
Liczba stron: 274
Wydawnictwo: Espe
Wydanie: Kraków 2016
ISBN: 978-83-7482-728-7Opinie naszych Klientów o książce Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania:

5 gwiazdki Godna polecenia
Emilia
Książkę powinien przeczytać każdy rodzic i zweryfikować swoje postępowanie. Książka jest napisana łatwym językiem. Zawiera mnóstwo odniesień do dnia codziennego. Polecam każdemu, kto chce wychować swoje dzieci, jak najlepiej.


5 gwiazdki
MĄDRA KSIĄŻKA WIELE MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ. ...


5 gwiazdki wychować mądrze
Ewa
Jestem mamą 3 małych synków, miałam i wciąż miewam:-) problem z konsekwencją i dyscypliną w stosunku do moich dzieci. Sama zostałam wychowana w atmosferze miłości, ale raczej w surowej wersji, czyli mało pochwał, sporo krytyki. Chcąc oszczędzić krytycznych ocen zachowań moich dzieci, trochę się pogubiłam, ale dzięki wskazówkom w tej książce uczę się i stosujemy z mężem w praktyce jednolite zasady dotyczące akceptowania i negowania zachowań naszych dzieci. Postawiliśmy granice, kochamy nasze dzieci ale też wymagamy, dzieci stały się bardziej samodzielne, a ja mam wreszcie troszkę czasu dla siebie!:-) Polecam książkę wszystkim Rodzicom!!!


5 gwiazdki doskonaa
Małgorzata Uliasz
Książka jest doskonała, warto ją przeczytać bez względu na wiek. Jestem babcią i mogę spokojnie ocenić co robiłam dobrze a co nie najlepiej w czasie wychowywania własnych dzieci. Teraz podstawiam ją swoim dorosłym dzieciom, aby im ułatwić dokonanie własnej samooceny w zakresie wychowywania swoich dzieci. Uważam, że to dużo lepsze niż uwagi babci.


5 gwiazdki Rozsądny przewodnik
Beata Gryzio
W morzu literatury pedagogicznej dla rodziców jest to próba kompromisu między modelem wychowawczym skierowanym na dziecko (tzw. wychowanie bezstresowe) a modelem skierowanym na rodzica (autorytaryzm). Autorzy lansują tezę, iż można i należy wychowywać szczęśliwe i mądre dzieci bazując na rodzicielskim autorytecie konsekwentnie pokazującym i wpajającym dzieciom wartości moralne: odpowiedzialność, troskę o innych, pracowitość etc. Internalizacja wartości przez dzieci to kluczowy moment tej metody: nie wystarczy wiedzieć, co jest dobre - trzeba też sprawić by dzieci chciały tego, co właściwe i dobre. Krótko mówiąc, fundamentem wychowania są cnoty, które dziecko nabywa w procesie wychowania, a których nie da się wpoić siłą. Własny dobry przykład, konsekwencja, umożliwienie dziecku skonfrontowania się ze skutkami błędów, jakie popełniają - to niektóre z ważniejszych omawianych przez autora dróg do sukcesu wychowawczego.


4 gwiazdki Klasyczne wychowanie. 8 nowoczesnych zasad tradycyjnego wychowania
Ewa
publikacja przeznaczona dla osób zajmujących się profesjonalnie wychowaniem, nauczaniem. trudna w czytaniu,,, dla fachowców super jako takie kompendium polecam


5 gwiazdki
bardzo dobra tematycznie

Zobacz też:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Dziękuję, przesyłka doszła bardzo szybko. Książki przeczytałam z przyjemnością. Zakładkę używam do organizera-kalendarza, bardzo pomocna.

pozdrawiam,
Kamila Belka


Witam serdecznie!

Dziękuję za szybko dostarczone zamówienie i jakże sympatyczny list. Bardzo cenne jest to, że troszczycie się o swoich klientów. Na pewno będę miała wiele radości i pożytku po przeczytaniu książek, tak jak miałam je po lekturze wcześniejszych zamówionych u was pozycji.

Z wyrazami szacunku,
Anna Brambor

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl