Jak czytać i rozumieć Pismo Święte

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Nasza cena: 6.99 zł

Czas wysyłki
Dostępna od ręki. Wysyłamy w ciągu 24h

Uwaga! Tylko 1 egzemplarz w magazynie - zamów teraz!

Koszty wysyłki
7,99 zł - poczta - Kurier 48 - zobacz inne opcje

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 250 zł
Zamknij [X]
Forma płatności
Przedpłata (przelewem lub kartą)
do 250 zł ponad
250 zł
Za pobraniem (przy odbiorze)
Poczta Polska - Kurier 48
7,99 zł 0 zł
(gratis!)
7,99 zł
Kurier DPD
9,99 zł 0 zł
(gratis!)
9,99 zł
Możesz ją później usunąć
z koszyka bez problemu,
jeśli się rozmyślisz

Klienci, którzy kupili tę książkę, byli zainteresowani również:


Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
Ks. Krzysztof Wons SDS
15.00 14.99
Biblia na co dzień. Propozycja lektury całego Pisma Świętego przez jeden rok
Bóg, Biblia, Mesjasz
Bóg, Biblia, Mesjasz
Ks. Waldemar Chrostowski, Grzegorz Górny, Rafał Tichy
44.99
Krąg biblijny
Krąg biblijny
Roman Brandstaetter
34.99
Zagadki biblijne
Zagadki biblijne
Stanisław Werner
19.99
Wiarygodność Pisma Świętego
Wiarygodność Pisma Świętego
Josh McDowell
26.99
 Pełny opis książki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte:

Jest to książka dla tych, którzy szukają pomocy i przewodnika w przeczytaniu całości Pisma Świętego – Starego i Nowego Testamentu.

Z punktu widzenia rozwoju życia duchowego człowieka nie ma nic lepszego niż codzienna lektrura Biblii. Jedną z najmądrzejszych decyzji jest decyzja przeczytania jej w całości. Bardzo często przychodzi jednak szybko rozczarowanie, gdy czytelnik zderza się z genealogiami bez końca, nużącymi dla niego opisami, niezrozumiałymi fragmentami.

Zniechęcony czytelnik odkłada Biblię "na później" – na wieczne "kiedyś". Czym spowodowana jest ta fatalna w skutkach klęska? Wynika ona najczęciej z faktu, że Biblia czytana jest w niewłaściwym porządku. Biblii nie czyta się od deski do deski – od pierwszego rozdziału księgi rodzaju do ostatniej księgi rozdziału apokalipsy. Biblia to cała Biblioteka – należy o tym pamiętać. Porządek książek na półce (kolejność ksiąg w Biblii) to nie to samo co porządek czytania.

Książeczka "Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?" prezentuje nowatorski klucz i sposób do poznania Biblii, do przeczytania jej w taki sposób, by mieć najlepsze owoce.

Książeczka proponuje czytanie Biblii "rozbić" na trzy kroki.

 1. Nić przewodnia

  Książeczka wyodrębnia z całego Pisma Świętego pewne tematy – są to osoby, epoki, wydarzenia. Będą one tworzyć rozdziały książeczki.
 2. Kręgosłup

  „Kręgosłup” to pogrubienie „nici przewodniej”. Wracamy do poznanych już epok, osób i wydarzeń i w ponownej lekturze dodajemy kolejne historie – fragmenty Pisma Świętego. W ten sposób powtarzamy, utrwalamy i rozszerzamy tematy. Kręgosłup to pion dla całego ciała. Dzięki niemu mamy w przewodniku schemat powiązanych ze sobą epok, osób i wydarzeń. Dzięki temu w późniejszej lekturze całych ksiąg będziemy mogli je osadzić w konkretnym etapie biblijnej historii.
 3. Cegły

  Gdy mamy już zbudowany kręgosłup możemy przystąpić do systematycznej lektury poszczególnych ksiąg. Przy ich czytaniu napotykać będziemy poznane już fragmenty – będzie to kolejne przypomnienie i utrwalenie. Czytaną księgę będziemy zaś mogli przyporządkować do konkretnego etapu historii zbawienia. Systematyczna lektura poszczególnych ksiąg będzie inna niż porządek ksiąg w Piśmie Świętym. Biblii nie czyta się „od deski do deski”. Każda przeczytana księga będzie kolejną „cegłą” do budowania pełnego poznania całej Biblii.

Jakie odniesiesz korzyści korzystając z naszego przewodnika?

 • Bardzo szybko poznasz zarys całości Biblii
 • Wyodrębnisz z Biblii kluczowe tematy i wydarzenia, będziesz umiał powiązać je ze sobą
 • Przystępując do systematycznej lektury osadzisz każdą księgę w konkretnym etapie historii zbawienia
 • Łatwiej unikniesz chaosu i zniechęcenia
 • Utrwalisz najważniejsze historie
 • Księga Biblii stanie ci się bliska i przyjazna

Biblia to Słowo Boga. Ucząc się każdego dnia zaglądania do Niej, przebywasz z Bogiem. Nie zawsze Go pojmiesz, zrozumiesz i ogarniesz. Do końca nigdy to nie będzie możliwe. Jednak otworzysz się na Bożą Moc, która działać będzie przez Słowo. Słowo Boga nigdy nie wraca bezowocnie.

Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.

Iz 55,10-11

Autor jest kobietą. Książeczka „Jak czytać i rozumieć Biblię?” jest książkowym debiutem p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej. Autorka jest młodym teologiem i dziennikarzem. Pomysł i idea książeczki pochodzi od ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Książka jest wydana przez Fundację Nasza Winnica.
Zamów tę książkę teraz!Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: Nasza Winnica
Wydanie: Winnica 2017
ISBN: 978-83-946081-4-9Opinie naszych Klientów o książce Jak czytać i rozumieć Pismo Święte:

5 gwiazdki Polecam
Joanna Wysocka
Jeśli chcesz zacząć, kup i zacznij.


5 gwiazdki
Teresa Gubrynowicz
Bardzo dobry i czytelny przewodnik, pomaga w czytaniu Pisma św. ze zrozumieniem. Doceniam , zwłaszcza po kilku nieudanych próbach Dziękuję


3 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\"
Z.K.
Nie jestem zadowolona z czytania pisma świętego wg tej książeczki. Może z czasem mi się spodoba.


4 gwiazdki drogowskazy
Grażyna Stolarska
Książeczka przydatna. Dla chcącego naprawdę zagłębić się w Pismo Święte.


5 gwiazdki Polecam
OlaB.
Szybka dostawa. Książka godna polecenia. Bardzo przydatna w domu.


5 gwiazdki Super
Michał F
Fantastyczna książeczka. Bardzo długo szukałem wskazówek jak czytać Pismo Święte. Wielokrotnie próbowałem robić to na własną rękę, ale za każdym razem czytając było coś nie tak. Dopiera ta książeczka rozjaśniła mi umysł pozwalając wciąż nasycać mojego zgłodniałego ducha, w doskonały sposób. Polecam wszystkim, którzy chcą czytać Pismo Święte ale nie wiedzą jak do tego się zabrać. Gwarantuję, że wskazówki, które tu znajdziecie, będą wam bardzo pomocne.


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Książeczka \"Jak czytac i rozumieć Pismo Swięte jest według mnie bardzo dobrze opracowana,poznając osoby,epoki i wydarzenia,można mieć ogólny zarys całości. Ponad to mobilizuje do codziennego czytania Biblii,tak przynajmniej jest w moim przypadku. Zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego opracowania. Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję


5 gwiazdki
Jadwiga Sołtys
super PRZEWODNIK .


5 gwiazdki POZYTYWNA
książeczka pozwala mi lepiej uchwycić i zrozumieć sens podczas czytania Pisma Świętego - polecam


5 gwiazdki Przewodnik
Natalia Żurawska
Krótko zwięźle i konkretnie ro lubie


5 gwiazdki moja
jacek kujszczyk
krotko i tresciwe prosto i zrozumiale, troche dociekliwości i mozna dowiedzieć się i usystematyzować wiele faktow z bibili w formie łatwej i przystepnej


5 gwiazdki Pomocna w rozwiązaniu Słowa Bożego
Urszula Pazulak
KSIĄŻKA BARDZO DOBRA ACZKOLWIEK NA POCZĄTKU NIE MOGŁAM ZAŁAPAĆ JAK Z NIEJ KORZYSTAĆ WYNIKAŁO TO Z MOJEGO BRAKU SKUPIENIA JAK NAJPIERW POMODLILAM SIĘ I POPROSIŁAM O ŚWIATŁO DUCHA ŚWIĘTEGO OD RAZU MI SIĘ ROZJAŚNIA A TAK POWAŻNIE TO POTRZEBOWAŁAM SKUPIENIA I WYCISZENIA ZA KAŻDYM RAŻEBY JAK SIĘGAM PO TA KSIĄŻKĘ NAJPIERW PROSZE O ŚW DUCHA ŚWIĘTEGO CIESZĘ SIĘ BO PRZECZYTAŁAM CAŁE PISMO ŚWIĘTE I MYŚLAŁAM ŻE TO JUŻ KONIEC PRZECZYTAM I ODLOTEM NA PÓŁKĘ ALE SIĘ NIE DAŁO SZUKALAMUCKA SPOSOBU JAK DALEJ ROZWAŻAĆ SLOWO BOŻE I KOLEGA ZAPROPONOWAŁ MI ŻEBYM ZAKUPIŁA TA WŁAŚNIE KSIĄŻKĘ POSŁUCHAM I SUPER CHWAŁA PANU POZDRAWIAM


5 gwiazdki Niesamowita
Katarzyna
Kiedy dotarła do mnie książeczka, pomyślałam \"tylko tyle?\". Miałam inne o niej wyobrażenia przy moich rozpalonych chęciach poznania Biblii. Książeczka niepozorna, ale poukładany niesamowicie plan czytania Pisma. Próbowałam przebrnąć przez różne plany czytania, ale to co jest w tej małej książeczce jest jedyne w swoim rodzaju. Ten plan pozwala \"płynąć\" przez Biblię. Gratulacje dla autorki za przeogromny wkład pracy, wiedzę i pomysł.


5 gwiazdki Bardzo pomocna
Mateusz Bednarek
Dziękuje za tę książeczkę, Prowadzi mnie po lekturze Pisma Świętego. Bardzo przydatna. Pozdrawiam księdza Pawłą


4 gwiazdki warto spróbować
Hanna chrzczonowicz
Kupiłam kilka egzemplarzy dla parafian do biblioteczki parafialnej. Sama także zaczęłam czytać Pism Święte wg zaproponowanego w broszurce klucza. Jest prosty i przejrzysty. Myślę, że warto spróbować. Jest wiele sposobów zapoznawania się ze Słowem Bożym. Najważniejsze to znaleźć sposób dla nas najbardziej dogodny. Chodzi przecież o to, by każdy z nas umiał słuchać Boga, by dzięki Jego Słowu zmieniało się nasze myślenie i działanie dla Jego chwały a naszego szczęścia.


5 gwiazdki ,,Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\"
Bak 30
Zamówiłem tą książeczkę dla wspólnoty. Jest duże zainteresowanie i zamówiłem kolejną transzę. Polecam.


5 gwiazdki Jak czytaç
Aga
Polecam, każdy powinien mieć dobrego przewodnika :)


5 gwiazdki
Maria Stasiuk
Książka \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte \" jest bardzo cenna, szczególnie dla osób świeckich, a zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Boga przez Jego Słowo. Pierwszy raz spotkałam tego typu opracowanie. Dziękuję Duchowi Świętemu, że za Jego natchnieniem Pani Ilona Krawczyk- Krajczyńska, podjęła się opracowania tego tematu.


5 gwiazdki
Maria Gawęda
Bardzo polecam tę książeczkę,każdy powinien ją mieć na półce,nareszcie czytam regularnie Pismo Święte i zaczynam nareszcie smakować Słowo Boże .


5 gwiazdki Czytanie Pisma Swietego
Agnieszka Mrozowska
Bardzo serdecznie dziekuje za najprostsze z mozliwych przekazanie sposobu czytania i bycia ze Słowem Bozym. Od lat bardzo trudno bylo mi sie otworzyc na to co Bog mowi do mnie chociaz bardzo prosilam Ducha Sw o ppmoc. Teraz czuje ze prawdziwy dialog z Bogiem jest mozliwy. Jestem wdzieczna Bogu , Duchowi Sw i Ksiedzu za poprowadzenie mnie w czasie rozwazania Pisma. Szczesc Boze Agnieszka


5 gwiazdki Pismo Swięte
Elżbieta Szmatłoch
Szczęść Boże Dziękuję za małą książeczkę \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\". Do tej pory czytałam całość oraz metodą \"chybił trafił\" + rozmyślanie nad przeczytanym tekstem. W tej chwili czytam wg klucza w/w książeczki. Czuję się jakbym przeżywała na nowo jakąś \"przygodę\". Książeczka jest moim przewodnikiem po Piśmie Świętym, a Duch Święty oby sprawił, żebym zrozumiała każde słowo z pożytkiem. Dziękuję. Z Panem Bogiem.


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Renata
Mała wspaniała z kręgosłupem podstaw. Tak polecam zakupić i korzystać z tej wspaniałej książeczki,która jest dużą pomocą przy poznawaniu słowa Bożego Pisma Św.


5 gwiazdki Droga przez życie
Interesująca pozycja jak się poruszac po Biblii, własnie testuję ale już mi się podoba


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Maria Potocznik
Bardzo się cieszę że ją kupiłam. Dzięki niej czytam systematycznie Pismo Święte. Jest mi bardzo pomocna. Jest to wspaniały przewodnik po Piśmie Św.


3 gwiazdki Jak czytac Pismo Św.
Zofia Sarna
Szczerze mówiąc jeszcze nie sprawdziłam dokładnie ,ale myślałam że będzie to --bardziej proste w skali 1-10 oceniam na 5


5 gwiazdki Wartoścowy przewodnik
Elżbieta Siczek
\"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\" to wartościowy przewodnik : praktyczny, krótki i zarazem konkretny. Polecam- to światło, żeby nie chodzić po omacku !


3 gwiazdki Jak czytać Biblię
Aleksandra Zdziebko
Bardzo zaskoczyła mnie forma tej książeczki. Do przeczytania Biblii zabierałam się kilkakrotnie z różnym skutkiem. Najczęściej było to otwieranie na chybił trafił. Jeszcze nie udało mi się przeczytać całości ani książeczki ani Pisma Świętego ale dzięki tej książeczce czytam ją inaczej. Nie wystarczy Biblii przeczytać ale trzeba nią jeszcze żyć a tu brakuje mi dodatkowych wyjaśnień związanych z codziennym życiem, zwyczajami, kulturą itp. Czasami słowo znaczy coś innego niż tylko tych kilka liter. Niemniej od czegoś trzeba zacząć aby umieć doprecyzować potrzeby. Książka nie spełniła moich oczekiwań ale pokazała mi jak można czytać, aby się zupełnie nie zgubić w pokoleniach.


2 gwiazdki dla początkujących
Beata
Trochę mnie rozczarowała. Jest to pozycja dla tych ,którzy nigdy nie czytali Słowa Bożego.


5 gwiazdki Drogowskaz
Marcin Kukliński
Jest to swoisty przewodnik po Starym Testamencie, który przeprowadza czytającego w inteligentny , może zamierzony sposób przez zawiłości staro-testamentowych ksiąg. Drogowskaz. Pomaga przebrnąć i zrozumieć. Polecam


5 gwiazdki
Bożena Dolska
Stary testament był dla mnie trudny i nie zawsze chętnie czytałam. Na nowo odkrywam ....i czytam...z chęcią ! Dziękuję.


5 gwiazdki Rewelacja
Hanna
Bardzo wspaniała książeczka. Przydatna przy czytaniu Pisma Świętego. Zawarte w niej wskazówki są naprawdę rewelacyjne. Warto po nią sięgnąć.


5 gwiazdki Super
Karolina Rumian
Książeczka jest fantastyczna z nią na pewno większość z nas podejmie trud przeczytania pisma Swiętego


5 gwiazdki
Maria Mayer
Dla całkowita nowość - przewodnik, bez \"podpowiedzi\" co myśleć. BARDZO proste, BARDZO ciekawe , BARDZO pomocne. Gratuluję pomysłu:) dziękuję za całość:)


5 gwiazdki
Maria Winkiel
Zaczęłam czytać z przewodnikiem - stosuję sie do wskazówek chcę powiedzieć ze biblia nie jest \"księgą skomplikowaną i nie zrozumiałą \" czytam i coraz bardziej wciąga mnie, na razie Stary Testament.cieszę się że ją mam polecam. Maria


5 gwiazdki Jak czytać Pismo Św.
Zofia SARNA
Zakupiłam kilka egzemplarzy z myślą o rodzinie i znajomych--już rozpoczęłam czytać wg.zawartych wskazówek.Ten przewodnik jest-SUPER !!! Bardzo,bardzo pomocna książeczka,która porządkuje wydarzenia i historie bibliojne- prowadzi do lepszego ich zrozumienia i poukładania sobie. ..DZĘKUJĘ BARDZO. :-0


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
Zuzanna
Książeczka jest rewelacyjna, rozdałam znajomym i i czuję się źle, że nie pomyślałam o wszystkich moich znajomych. .Już nie raz zaczynałam czytać księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałam i rezygnowałam. Teraz mam\" złoty przewodnik\" dla początkujących, pozwalający spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy. Bogu niech będą dzięki, za ludzi, którzy przyczynili się do powstania te małej a jakże \"WIELKIEJ KSIĄŻECZKI\" .


5 gwiazdki polecam
Bożena S.
książeczka mała ale niezwykle pomocna.


5 gwiazdki Podziękowanie
Renata Jachymiak
Szczęść Boże Dziękuję za super narzędzie do studiowania Pisma św.Zaczęłam dopiero wczoraj ale już mi się podoba .Pozdrawiam


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte- opinia
Wanda Wałek
Dziękuję za zwięzły i przejrzysty przewodnik po Biblii \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\". Wreszcie zaczęłam czytać-studiować Pismo Święte z logicznym planem. Daje mi to osobistą satysfakcję. Czytając z tym przewodnikiem, naprawdę rozumie się Pismo Święte. Wielkość i format książeczki bardzo poręczny - z łatwością można umieścić ją w Biblii. Dziękuję autorce p. Ilonie Krawczyk-Krajczyńskiej, Fundancji Nasza Winnica, Klubowi Książki Tolle.pl Życzę dalszych sukcesów. Wanda


5 gwiazdki Mała rzecz a cieszy
Kaska
To maleństwo naprawdę potrafi zachęcić do czytania Biblii i uczy, jak ją czytać. Gdy idę za wskazówkami tej treściwej drobinki to czuję się jak dziecko, które odkrywa krok po kroku, we właściwym czasie i kolejności wszystko, co jest potrzebne do pokochania Słowa Bożego. Kupiłam pakiet 10 książeczek w przedsprzedaży- tylko jeden - zdecydowanie za mało. Taki piękny podarunek wywoływał uśmiech na twarzach znajomych a po jakimś czasie słyszałam:To jest naprawdę ciekawe! Dziękuję!


5 gwiazdki
lucja
Szczęść Boże. To niesamowite ,że jak zaczęłam czytać wg wskazanego klucza wszystko zaczęło być bardziej zrozumiałe i tak dalece wciągające że chciałam iść dalej i dalej i pierwsze czytanie zakonczyłam późną nocą .Gorąco wszystkim polecam.


5 gwiazdki
Lucyna Prusińska
Rozpoczęłam już czytanie /a właściwie słuchanie korzystając ze strony biblijni.pl / nici przewodniej i mam nadzieję, że pozwoli mi to na przeczytanie całego PISMA ŚWIĘTEGO. Bez tej książeczki nie potrafiłam poradzić sobie z wyborem tekstów do codziennej lektury. Serdecznie dziękuję


5 gwiazdki Solidny przewodnik
Ewelina Szewczyk-Pios
Książka w fajny, syntetyczny i jasny sposób podpowiada, jak czytać Biblię, a tym samym pozwala na znalezienie motywacji i chęci do czytania, a wręcz fascynacji Biblia, jak dobra książka. Polecam


5 gwiazdki Dobry wybór
Danuta Światłowska
Obdarowałam część moich znajomych książeczkami,są zadowoleni,myślę,że podobnie jak ja czekali na taką pomoc w dobrym czytaniu i przeżywaniu Pisma Świętego.Zaczęłam czytać i czuję moc Bożą ,bo czynię to z wielką przyjemnością i chęcią.Serdecznie polecam wszystkim.


5 gwiazdki Pismo Święte
Marianna Kurczab
Kupiłam broszurkę \" Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\" . Zdziwiłam się, że to takie małe i mizerne. Ale zaczęłam stosować się do poleceń tam zawartych i odkryłam sedno ( tak myślę ) - bo tak jak Ewangelia - krótka i z niepojętą treścią. Nareszcie mam to czego tak długo szukałam. Zaczęłam czytać Pismo Święte i wiem co czytam. To na pewno pierwszy krok . ale on musi być zrobiony. Gorąco polecam tę niepozorną książeczkę , ale tylko z pozoru niepozorną.


5 gwiazdki moje odczucia i moj odbiór
Anna Nowak
bardzo mi się podoba ten sposób czyta ia Słowa Bożego gdyż ma swoja ciągłość w danym temacie i przez to jest zrozumiały i stanowi pewna logiczna całość a mam poroównanie bo zaczęłam czytac Stary Testament po kolei to jakos mi to nie szło uciekało mi tresciowe powiazani między księgami ato jest proste konkretne i zrozumiałe doceniam tru włozony aby to tak usystematyzować.szcześć Boże i Bóg zapłać za ogrom pracy


5 gwiazdki
Jolanta Stanek
rewelacja w prosty i przystępny sposób napisane jak czytać Pismo Swięte od czego zacząć W krótkim opisie poznamy też zarys postaci które biorą udział dla przeciętnego człowieka bardzo dobra wskazówka


5 gwiazdki
Jolanta Stanek
Wspaniała wskazówka dla osób które zdecydowaly się przeczytać Biblię.Dodatkowo jest opis i krótkie streszczenie postaci występujących w Biblii.Dla zwykłego śmiertelnika rewelacja. A i rzetelna informacja od Księdza Zbigniewa na jakim etapie znajduje się wysylka.Gorąco polecam.:)


5 gwiazdki \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\"
Magdalena Śleziak
Szczęść Boże. Książeczka jest rewelacyjna. Przeglądnęłam i przeczytałam kilka stron. Jest napisana prostym językiem, zrozumiałym i nawet jeśli ktoś nie wie jak posługiwać się Pismem Świętym, to w tej książeczce wszystko jest wyjaśnione. Polecam wszystkim, którzy pragną poznać słowa Pisma


5 gwiazdki rewelacja
Kasia
Książeczka bardzo zachęciła mnie do czytania Biblii, po pierwszych kilku dniach mam wrażenie że w końcu przy kolejnej próbie czytania Pisma Świętego coś do mnie dociera i zaczęłam rozumieć to co czytam, a jeżeli rozumiem to znaczy że też to we mnie wnika, a przecież chyba o to chodzi, aby słowa Boga do mnie docierały :)


5 gwiazdki \"helper\"
Małgorzata Szyszko
Przejrzałam książeczkę myślę,że mi to ułatwi przebrnięcie prze Stary Testament bo do dziś nie udało mi się tego zrobić mimo podejmowanych wcześniej prób. Po otrzymaniu tej książeczki nadzieja na \"przejście\" przez Słowo Boże zawarte w ST wzrosła.


5 gwiazdki
Joanna Brzoza
Szczęść Boże, po zamówieniu książki otrzymałam bardzo szybko. Są bardzo wartościowe , rozdałam je koleżankom, które są zachwycone. Prędzej próbowały czytać Pismo Święte i szybko się zniechęciły, teraz krok po kroku poznają \"rodzinę bożą\". Ja również codziennie czytam po jednym przedstawicielu rodu, pozdrawiam, zachęcam bo naprawdę warto w ten sposób poznawać i rozumieć Pismo Święte.


5 gwiazdki Książki otrzymałam w terminie! Dziękuję!
Alicja Muniak
Na razie przeglądnęłam jedynie książeczkę,ale wydaje mi się być bardzo pomocna w czytaniu i rozumieniu biblii, sam pomysł na taka wędrówkę przez Pismo Święte wydaje się być ciekawy i pomocny!


5 gwiazdki Warto ją mieć!
Wanda Światowa
Kochani! Do moich rąk trafiła książeczka \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\". Jest rewelacyjna! Ogromnie jestem wdzięczna. Takie opracowanie podejścia do tego jakże ważnego tematu, abyśmy poznali najważniejszą dla nas księgę, którą jest Pismo Święte, Słowo Boga do nas, zostało nam podane w tak prosty i przystępny sposób!. Nie wątpię, iż jest to za sprawą Ducha Świętego, który prowadzi tych , którzy Go wzywają. Gorąco polecam wszystkim! Będzie cenną pomocą w poznawaniu Słowa Bożego. Dziękuję!


5 gwiazdki Jak czytać biblię
Olesz Ewa
Bardzo zwięzła czytelna forma, proste wskazówki - to zachęta do podjęcia sporego wysiłku, jakim jest przeczytanie całej Biblii. Podoba mi się również oparcie tej koncepcji na biblijnych postaciach. Bóg jest osobą i zapoznanie z Jego Słowem poprzez życie konkretnych ludzi czyni to Słowo bliskie naszemu życiu.


5 gwiazdki Słowo Boże na codzień
Adam Tarasiuk
Właśnie zacząłem studiować Biblię z pomocą super mini książeczki \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\". Uważam, że w/w książeczka napisana jest bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Czytanie Biblii przy pomocy tejże książeczki staje się odkrywcze i wręcz wciągające, ponieważ znane nam (bardziej lub mniej) treści układają się w logiczną i zrozumiałą całość. Jednak co więcej i jak dla mnie to najważniejsze w/w książeczka zmobilizowała mnie do codziennego bycia ze Słowem Bożym, Słowem, które buduje wiarę, niesie nadzieję i rozpala w nas miłość. Polecam i wzniosłej lektury nie w/w książeczki lecz Pisma Św. (przy pomocy tejże książeczki)


5 gwiazdki Polecam !
Margareta Gibasiewicz
\" Jak czytać i rozumieć Pismo Święte ? \" to : - mały, poręczny format - staranna, przejrzysta szata graficzna - skondensowana treść. Podsumowując : zachęca do czytania Pisma Świętego !


5 gwiazdki Do dzieła!
Irena Bobkowska
Książeczki doszły. Będziemy je rozprowadzać wśród nauczycieli naszej szkoły. Mam nadzieję, że podpowiedź zawarta w książce pomoże nam czytać i pokochać Biblię.


5 gwiazdki Polecam tę książkę
Emilia Kryk-Matthes
Rzeczowo, zwięźle o wędrówce przez Biblię. Zachęca do lektury Biblii. Każdy, kto zdecyduje się wreszcie przeczytać Biblię (ja też mam to przed sobą) będzie miał bardzo ułatwione zadanie. Będę zachęcała do czytania Biblii wg wskazówek p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej.


5 gwiazdki Nowy system czytania
Urszula Sterczyńska
Witam, Szczęść Boże. Książeczki otrzymałam, dziękuję. Chwilowo tylko przeglądałam treść. Będę korzystać i stosować się do tych wskazówek. Pismo Święte czytałam metodą "od deski do deski". Teraz mam wskazówki tematyczne będę się do nich stosować.. Duża pomoc do systematycznego czytania. Pozdrawiam Urszula


5 gwiazdki Super
Alina Jakubowska
Książeczka jak drogowskaz, prosta, krótka, prowadząca do celu. Czytam list Boga skierowany do mnie. Dziękuję!


5 gwiazdki JMJ
Józef Jaśczak
Szczęść Boże! Dziękuję bardzo za przesyłkę. Otrzymałem, korzystam. Zachęcam do korzystania, bo warto spróbować tej metody. Przy odpowiednim zaangażowaniu i Łasce Ducha św., lektura Pisma św. zapewne stanie się bardziej zrozumiałą i przystępną. Pozdrawiam i polecam się wzajemnej modlitwie.


5 gwiazdki Ja czytać Pismo św.?
B. Wojtkowska
Książeczka dla współczesnego człowieka. Skrótowa forma - to trafiona metoda o rzeczach ważnych.


5 gwiazdki
Dominik
dobra książeczka, może się przydać każdemu, kto korzysta z Pisma Świętego, super podpowiedź dla wszelkich kręgów biblijnych


4 gwiazdki Sensowne podejście
Andre Stępień
Przed laty był czas, że czytałem księgi Pisma św. po kolei, ale niewiele z tego zapamiętałem. Teraz mam \"nici przewodnie\", które pozwalają spojrzeć na historie biblijne z innej perspektywy.


5 gwiazdki Bardzo dobra ksiązeczka
Bożena
Bardzo dobra książeczka wszystko przejrzyście wyjaśnione .Myślę , że ułatwi czytanie i zrozumienie Pisma Św. Kupiłam mały pakiet i rozdałam znajomym-1szt zostawiłam-też potrzebuję pomocy.


5 gwiazdki Wdzieczna czytelniczka
Ela Pieńczykowska
Książeczka jest genialna. Uważam, że jest przemyślana. Schemat, strategia czytania prowadzi czytelnika do innego odbioru Biblii. Najbardziej podoba mi się ,, kręgosłup\", który rzeczywiście uzupełnia szczegóły. Dziękuję autorom i pozdrawiam.


5 gwiazdki Podróż po biblijnym świecie
Marek Wojciechowski
Bardzo dobra dla początkujących, dla osób, które zaczynają poznawać Biblię. Dobry i ciekawy punkt orientacyjny w \"biblijnej rzeczywistości\"


5 gwiazdki Warto czytać Biblię
Paweł Janowski
To hasło zawsze sobie powtarzam, a teraz odkąd czytam tę książeczkę ufam, że się uda, bo idzie sprawnie i spokojnie kończę już Księgę Rodzaju. Warto spróbować, by poznawać Słowo Boże.


5 gwiazdki Ciekawa propozycja
Rafał Śledziewski
Uważam, że propozycja fundacji Nasza Winnica pt. "Jak czytać i rozumieć Pismo Św." zapowiada się ciekawie. Piszę tak, bo oczywiście dopiero co zacząłem czytać Biblię wg wskazówek książeczki i będzie to zapewne długotrwały proces. Na "+" rozmiar i objętość treści. Ufam, że zaproponowany sposób czytania Pisma faktycznie mi pomoże w zgłębianiu Jego treści. Chyba dobra propozycja dla niecierpliwych i nie koniecznie moli książkowych. Wiadomo, że "Very High Level" nastąpi wtedy, gdy zacznę Biblią żyć ale na dobry początek to faktycznie może być pomocny przewodnik.


5 gwiazdki
Dorota Gałuszka
Serdecznie polecam - Przewodnik \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\"... Spojrzenie przez nić przewodnią i kręgosłup na świat Biblii super porządkuje historię biblijną czytelnika i prowadzi przez ST do Jezusa i Jego Kościoła Podjęłam próbę takiego czytania z moimi trzecioklasistami na zakończenie Gimnazjum... Jesteśmy dopiero u Izaaka... Mam nadzieję na dotarcie do Jezusa. Pozdrawiam


5 gwiazdki Żadne tam annały ;)
Alina P.
Kilka miesięcy temu zaczęłam zastanawiać się nad rozpoczęciem lektury Biblii, ale od chęci do pierwszego kroku jeszcze daleka droga. Nie wiedziałam też, jak zabrać się do tego - czy czytać od deski do deski, czy może fragmentami, a jeśli w ten sposób, to według jakiego klucza... No i otrzymałam newsletter z informacją o tej małej książeczce. Całe szczęście - małej, bo annałami jakimiś można by mnie łatwo zniechęcić :) Sama lektura Pisma Świętego jest wystarczająco wymagająca. Gabaryty niewielkie, przystępnie napisane i widzi się w tym sens. Jeden egzemplarz również podarowałam bliskiej osobie. Myślę, że stanowi faktyczną, realną pomoc. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.


4 gwiazdki Bez tytułu
Marek Plewa
Polecam szczerze. To swoisty przewodnik. Czytanie Biblii staje się zajmującą lekturą. Trafiamy od razu na esencję a potem chcesz więcej i więcej.


5 gwiazdki Jak czytać
basia
Bardzo podoba mi się takie \"inne \" podejście do czytania Pisma Świętego. Najpierw przyswajam sobie myśl przewodnia a potem będę zgłębiać i budować \"młyn\". Taka forma czytania bardzo mi odpowiada, zwłaszcza jeśli chodzi o Stary Testament. Dziekuję za książeczkę i te wspaniałe wskazówki. Bóg zapłać


5 gwiazdki Trzeba to mieć
Barbara Czyżycka
Już mam i korzystam . Bardzo praktyczny przewodnik, dodatkowo w małym formacie i korzystnej wielkości czcionce.


5 gwiazdki Jak czytać Pismo Św.?
Grażyna
Bardzo przydatna! Ciekawy pomysł- uporządkowany- na czytanie Biblii.Polecam!


0 gwiazdki wartościowa pozycja
Ania
Witam. Książka mini vademecum. Zdecydowanie może być przydatna dla uczniów i osób, które nie znają Pisma św.,; poszczególnych główniejszych bohaterów biblijnych. W naszych czasach i przy braku znajomości Pisma św. taka broszurka dla wielu katolików jest doskonała- napisana krótko, treściwie, syntetycznie. Czyta się jak artykuł w gazecie. Do wielu ludzi niestety tylko w ten sposób można dotrzeć, bo więcej nie przeczytają. A osobiście jestem zawiedziona, bowiem po rekomendacji autorki i Księdza oczekiwałam czegoś więcej.Niemniej to moje. Rozumiem, że koszty wydruku itp. niemniej w mojej ocenie cena trochę nieadekwatna do ilości treści. Samej treści zmieściłoby się na dwóch kartkach formatu A4. Z Panem Bogiem. Podsumowując wierzę, że książeczka zmotywuje do sięgnięcia po Pismo święte, a to przypuszczam był największy cel całego przedsięwzięcia.


4 gwiazdki Pomocna w czytaniu Pisma Św.
Sławomir Wiącek
Pomaga usystematyzować czytanie Pisma Świętego i jest pomocna. Dobry pomysł.


5 gwiazdki Książeczka ,,Jak czytać i rozumieć Pismo Swięte\'\'
Jolanta Gruchała
Książeczka napisana zrozumiale, pomaga w początkach przygody ze Słowem Bożym, polecam


5 gwiazdki moje zdanie
Maciej Nadolski
Oboje z małżonką jesteśmy zadowoleni z tej broszurki, skrót kluczowych informacji. Właśnie zaczęliśmy kolejny raz czytać Biblię wg.wskazówek - Ew. Św. Marka. Dziękujemy, pozdrawiamy Z Panem Bogiem.


5 gwiazdki zadziwiająco pomocna
Ola
Zaczęłam czytać Biblie według wskazówek z książeczki. Zadziwiająco wciągająca jest ta metoda. Polecam wszystkim. Teraz żałuję że tak późno zabrałam się do tej lektury. Ale cóż przedtem nie poznałam żadnej fajnej metody, która okazałaby się pomocna.


5 gwiazdki Super książeczka
Małgorzata Drożdż
Polecam ja bardzo pomaga w czytaniu Pisma Św. Czytając wg podanego w niej schematu księgi szczególnie Starego Testamentu ładnie układają się w całość. Jest super pomocna POLECAM


5 gwiazdki jak czytać Pismo Święte? - inaczej
Bogdan Szafałowicz
czytałem Pismo kilka razy w życiu; wiem, że księgi Starego \";korespondują\" z Nowym testamentem. wiele czasu mi zabrało kiedyś, aby poukładać sobie wzajemne liczne powiązania ksiąg. Ten przewodnik bardzo ułatwia uporządkowanie tych relacji, a przez to właściwe rozumienie tekstów, kontekstów...


5 gwiazdki Pismo Święte
Stanisław Bartoszewski
Ta książeczka wpisała się idealnie w moje potrzeby. Właśnie założyłem sobie, że przeczytam w całości Stary Testament. Przebrnąłem przed otrzymaniem książeczki, Jak czytać i rozumieć Pismo Święte, przez Księgi: Rodzaju i Wyjścia i zacząłem czytać Księgę Kapłańską. Jestem bardzo zadowolony z przewodnika zawartego w książeczce, który świetnie systematyzuje treści i pozwala zrozumieć sens Ksiąg Pisma Świętego. Moje doświadczenie z czytaniem Pisma Świętego gdy czytałem Biblię całymi rozdziałami pokazało mi że nie jest to łatwe zadanie, ale bardzo żmudne i trudne. POLECAM czytanie Biblii z przewodnikiem \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\" Pozdrawiam Stanisław Bartoszewski


5 gwiazdki Jak czytać i rozumieć Pismo Święte
maria
Przesyłkę otrzymałam bardzo szybko. Warto mieć tę książeczkę. Zaraz zaczęłam czytać Pismo Św. według wskazówek i mój obraz Starego Testamentu jest bardziej przejrzysty i zrozumiały.


5 gwiazdki dziękuję
Marta Krzyształowicz
Książeczka jest krótka, zwięzła, więc na wstępie nie przeraża ogromem wiedzy, którą jednak zawiera. Cieszę się że Biblia będzie nareszcie dla mnie łatwiejsza do czytania. Dziękuję , że autorka i organizatorzy zadbali o coś, z czego braku nie zdawałam sobie sprawy. Marta


4 gwiazdki \"Jak czytać Pismo Święte\" - opinia
s. Teresa Zegzuła
W oparciu o książeczkę czyta się Słowo Boże w konkretnym kluczu - zrozumienia kontekstu i logicznych powiązań. Pozwala to lepiej zrozumieć sens przesłania, a poznawane osoby stają się bardziej autentyczne, żywe, widziane w całości. Zamierzam rozpropagować książkę wśród młodych i innych pracowników, dając im jednocześnie pomoc do ręki, gdyż wiem i doświadczyłam jaką moc ma czytanie Słowa Bożego. Każdy jednak musi rozpocząć tę przygodę sam. Jednym wystarczy nasze świadectwo, innym nie. Gratuluję pomysłu. s. Teresa (Salezjanka0


5 gwiazdki Gorąco polecam - \"prościuch\"
Lidia Kubicka
Serdenie dziękuję za pomysł i realizację książeczki pt Jak czytać i zrozumieć Pismo Święte. Przyjęta metoda \" od ogółu do szczegółu\" jest bardzo skuteczna i motywuje do codziennego czytania Pisma Świętego. Ja dotychczas czułam \"głód Pisma\", ale nie wiedziałam jak karmić swoją duszę Pismem Świętym. Brałam zbyt duże łyżki i szybko dławiłam się. Autorzy książeczki pokazali metodę , która za pomocą małych kroczków prowadzi wprost do Bożego poznania. Kupiłam już Biblię Jerozolimską i od dziś karmić będę się pokarmem wiecznym Słowa Bożego.


5 gwiazdki \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\"
Krystyna Chałas
Szczęść Boże! Ja własne Pismo Święte mam dopiero od 3 lat i nie bardzo wiedziałam jak prawidłowo je czytać. Zaczęłam czytać prawie codziennie: 1 rozdział Starego Testamentu , Pieśń i 1 rozdział Nowego Testamentu, ale ta metoda nie jest najlepsza, trudno jest się odnaleźć w zagadnieniach. Książkę \"Jak czytać i rozumieć Pismo Święte\" otrzymałam właśnie niedawno ( 2 szt) -1 egzemplarz przekazałam dla katechetki, która uczy u nas w szkole religii, jej opinii jeszcze nie znam, bo są ferie,ale za to ja jestem zachwycona- TO JEST TO CZEGO POTRZEBOWAŁAM !! Teraz czytanie pisma wg wskazówek książki daje ogromną radość , wiele więcej rozumiem i mogę zapamiętać . Pozdrawiam.


5 gwiazdki +++
Krzysztof Merta
Witam To nowa droga spojrzenia na Pismo Św. Tego dawno szukałem... Dziękuję bardzo Pozdrawiam


5 gwiazdki Czytanie Bibli
Barbara Kulik
Bardzo prosto i zrozumiale napisana. Jest pomocna w czytaniu Bibli


5 gwiazdki Polecam
Halina
Ciekawe podejście do przeczytania całej Biblii. Ten sposób bardzo mi się podoba i zachęcam do skorzystania.


5 gwiazdki Świetny przewodnik.
Patryk Stolarski.
Książeczka jest fantastycznie napisana. W prosty i rzeczowy sposób objaśnia wszystkie elementy Pisma Świętego. Jak odpowiednio odczytywać oznaczenia (sigle) ksiąg, w jakiej kolejności zacząć by było to zrozumiałe itd. Jestem zadowolony, polecam. :) Z Panem Bogiem.


5 gwiazdki Super sprawa!
Wojciech Jamróz
Książeczka jest naprawdę rewelacyjna. W jasny, konkretny sposób wprowadza w lekturę Pisma Świętego. Mnie bardzo pomogła. Jeśli chcesz zacząć czytać Pismo Święte i nie wiesz jak się do tego zabrać ta książeczka jest dla ciebie idealna. Polecam.


5 gwiazdki Dobra pozycja.
Agniesza R.
Książeczka jest niewielka formatowo, ale wielka w swej treści. Zawiera przejrzysty układ, który ułatwia czytelnikowi zagłębienie się w tajniki czytania ze zrozumieniem Pisma Świętego. Polecam!


5 gwiazdki Pomocna
Grzegorz Ulańczyk
Bardzo pomocna broszurka, dobry przewodnik po Piśmie Św. po przeczytaniu już nie ma wymówki, dlaczego nie czytam Biblii


5 gwiazdki warto czytać instrukcje!
Emilian Kujawski
Wbrew obiegowej opinii jestem jednym z tych facetów, którzy lubią czytać instrukcje. Ta jest rewelacyjna! Oszczędza czas i pomaga uniknąć błędów w \"obsłudze\" Biblii. Dzięki tej małej książeczce można opanować tematycznie całość Pisma w nie więcej niż 35 dni! Nie wierzycie??? Spróbujcie sami! Ja kupiłem większą partię i wręczam wszystkim, na których mi zależy :)

Zobacz też:

Inne książki z kategorii:Zobacz, co sądzą osoby, które dokonały u nas zakupów:

Jestem bardzo zadowolony z istnienia internetowej księgarni. Książki mają w sobie to cos, co ksztaltuja naszą wyobraźnię. Dlatego sam osobiscie zachecam innych do czytania. Propozycja księgarnii "tolle.pl" jest na pewno dobrym rozwiązaniem. Nie każdy czlowiek może dotrzeć do ksiegarni z dobrymi książkami. Tu zas taka mozliwosć jest na wyciagnięcie ręki. Ponadto u Państwa ksiażki są bardzo dobrze zaprezentowane i swietnie streszczone. Ważną rzecza jest również możliwosc przegladniecia spisu treci. To wszystko cieszy i budzi zaufanie. Oby tak dalej. Życzę powodzenia.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu,
ks. Mariusz Sliwa


Pragnę podziękować za przesylkę. Jest mi niezmiernie milo, gdyż książeczka jest z autografem Jana Pawla II, wzruszylam się przeogromnie. Również bardzo się cieszę z upominku - magnetycznej zakladki - bardzo praktycznej. Super "wynalazek".

Dziękuję serdecznie,
Ela Nucińska-Poręba

 
Zakupy:
O nas:
Platnosci.pl